port-big-6

Alesta Fora Etkinlikleri

05 Kasım 2020

Alesta Fora etkinliği 2. Sınıf makine ve güverte öğrencilerinin dersler ve meslek hakkında merak ettiği tüm sorular, 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrenciler ile karşılıklı sohbet ve fikir alışverişi şeklinde kulübün discord adresinde yapılmıştır.

12 Kasım 2020

Alesta Fora etkinliği ‘Okulumuzun Tarihi ve Bölümler Hakkında Sohbet’, kulüp üyelerinin katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrenciler ile kulübün discord adresinde yapılmıştır

19 Kasım 2020

Bu haftaki etkinliğimizde 4. Sınıf öğrenciler ile 1. ve 2. Sınıf öğrencilerini bir araya getirdiğimiz Alesta Fora etkinliğimizde Sign In-Sign Off kavramları altında sohbet ettik.

26 Kasım 2020

Alesta Fora etkinliği ‘Denizde Güvenlik ve Role Talimleri’, kulüp üyelerinin katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrenciler ile kulübün discord adresinde yapılmıştır.

03 Aralık 2020

Alesta Fora etkinliği ‘Denizciliğe Bakış ve Tavsiyeler’, SUSESEA şirketinde görev yapmakta olan okul mezunumuz Baş Mühendis Burak ÇOŞKUN ve SUSESEA şirketinde çalışan okul mezunumuz 2. Uzakyol Vardiya Zabiti Can KARAKAN ile kulüp üyelerinin katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrencilerin moderatörlüğü ile kulübün discord adresinde yapılmıştır. Etkinliğimiz kapsamında olan konularımızı ve çalışmalarımızı onların deneyimleriyle harmanlayıp merak edilen soruları; meslek nedir, meslekteki zorluklar ve stajyerlerin izlemesi gereken yol, kendini geliştirmek için hedefler ve bu konuda kendimizi hazırlamamız gereken mental özellikler nelerdir, soru – cevap şeklinde yanıtlanmıştır.

Konuklar:

Baş Mühendis Burak ÇOŞKUN

2. Uzakyol Vardiya Zabiti Can KARAKAN

10 Aralık 2020

Alesta Fora etkinliği ‘Kuruyük Gemilerinde Staj’, İnce Denizcilik’te staj yapan 4.sınıf güverte Serhat KARAEL ve İzmir Demir Çelik Denizcilik’te staj yapan 4.sınıf makine Ahmet SIÇRAMAZ ile kulüp üyelerinin katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrencilerin moderatörlüğü ile kulübün discord adresinde yapılmıştır. Kuruyük gemilerinde staja gidecek veya staj yapmayı planlayan arkadaşların aklında bulunan soruları yanıtlamakla birlikte staja dair önemli bir ön hazırlık yapılmıştır.

Konuklar:

Güverte 4.sınıf Serhat KARAEL

Makine 4.sınıf Ahmet SIÇRAMAZ

17 Aralık 2020

Alesta Fora etkinliği ‘Konteyner Gemilerinde Staj’, ARKAS şirketinde staj yapan 4.sınıf güverte Mücahit Adem GÖKŞEN ve 4.sınıf makine Berhan KURHAN ile kulüp üyelerinin katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrencilerin moderatörlüğü ile kulübün discord adresinde yapılmıştır. Konteyner gemilerinde staja gidecek veya staj yapmayı planlayan arkadaşların aklında bulunan soruları yanıtlamakla birlikte staja dair önemli bir ön hazırlık yapılmıştır.

24 Aralık 2020

Alesta Fora etkinliği ‘Tanker Gemilerinde Staj’, YASA şirketinde staj yapan 4.sınıf güverte Ayşe Nur ABDULLAHOĞLU ve Beşiktaş şirketinde staj yapan 4.sınıf makine Furkan Can ÇALIŞKAN ile kulüp üyelerinin katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrencilerin moderatörlüğü ile kulübün discord adresinde yapılmıştır. Tanker gemilerinde staja gidecek veya staj yapmayı planlayan arkadaşların aklında bulunan soruları yanıtlamakla birlikte staja dair önemli bir ön hazırlık yapılmıştır.

31 Aralık 2020

Alesta Fora etkinliği ‘Staj Öncesi Hazırlıklar’, kulüp üyelerinin katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrencilerin moderatörlüğü ile kulübün discord adresinde yapılmıştır. Atölye ve açık deniz stajı için, yapılması gerekenler, pratik bilgiler ve gerekli işlemler konuşulmuştur. Staja gidecek veya staj yapmayı planlayan arkadaşları, staj sürecinde hızlı ve güvenli adımlar atmak adına gerekli yönlendirilmeler yapılmıştır.

07 Ocak 2021

Alesta Fora etkinliği ‘Staj Öncesi Değerlendirme’, kulüp üyelerinin katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrencilerin moderatörlüğü ile kulübün discord adresinde yapılmıştır. Staj öncesi yapılması gerekenler, pratik bilgiler ve gerekli işlemleri konuştuktan sonra bu bilgilerin daha iyi kavranması amacıyla eğitim departmanı tarafından hazırlanan bir sınav katılımcılara gönderilip belli bir süre içerisinde cevaplanması ve eğitim departmanına geri dönüş yapılması istenmiştir. Etkinliğe katılarak sınavda en çok doğru yanıt veren kulüp üyemize kitap hediye edilmiştir.

14 Ocak 2021

Alesta Fora etkinliği ‘Yurtdışında Yabancı Dil Eğitimi ve Yaşam’, kulübümüz üyelerinden İngiltere’de yaşayan Begüm ACAR, Almanya’da yaşayan Hüsnü Yusuf ELMA ve Amerika’da yaşayan Deniz KATAR ile herkese açık bir şekilde ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrencilerin moderatörlüğü ile zoom uygulamasında yapılmıştır. Eğitimde önemli bir konu olan yabancı dil, hem mesleki hem de akademik açıdan bizlere yarar sağlamaktadır. Bu konuda neler yapabileceğimizin, nasıl bir yol izleyeceğimizin ve yapmamız gereken hazırlıklar, soru – cevap şeklinde anlatılmıştır.

21 Ocak 2021

Alesta Fora etkinliği ‘Mesleğe Dair Söyleşi’, kulübümüz üyelerinden Chemfleet şirketinde çalışan 3.Uzakyol Vardiya Mühendisi Elizya Cansu ÜNSAL ile kulüp üyeleri katılımı ve 4.sınıf eğitim departmanındaki sorumlu öğrencilerin moderatörlüğü ile discord uygulamasında yapılmıştır. Mesleği yeni bir zabitin bakış açısıyla değerlendirip, tavsiyeler alarak soru – cevap şeklinde etkinliğimizi gerçekleştirdik.

İÇERİK DETAYLARI

  • İçerik Adı: Alesta Fora Etkinlikleri
  • Etiketler:
  • Kategorisi:
  • Yazan ve Tarih: 5 Kasım2020 - 21 Ocak 2021